Portál Navigáció


Portál al-navigáció


MORZSÁK

TARTALOM:Változnak a munkáltatók és a kifizetők bejelentési kötelezettségei

Létrehozva: 2006. december 21.
Módosítás: 2006. december 21.
Forrás: Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal

Ugrás a cikkre...

ikonÉrtékelje a cikket!

?

-->

Cikk:

Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal
2006. december 21.

Az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (továbbiakban: Art.) 2007. január 1-től hatályos 16. § (4) bekezdése alapján megváltozik a munkáltatók, kifizetők bejelentési, változásbejelentési kötelezettsége az általuk foglalkoztatott munkavállalók biztosítási jogviszonyával kapcsolatos adatok tekintetében. A 2006. december 31-ig hatályban lévő jogszabályok alapján a munkáltatók, kifizetők az illetékes egészségbiztosítási pénztár felé teljesítik a biztosítottakkal kapcsolatos adatszolgáltatásukat, 2007. január 1-jét követően azonban közvetlenül az állami adóhatóságnak kell az Art. 16. § (4) bekezdésében meghatározott adatokat bejelenteni. Az adatbejelentésre, változásbejelentésre az állami adóhatóság a 07T1041. jelű nyomtatványt rendszeresítette, mely kizárólag az interneten lesz elérhető. A nyomtatvány kitöltéséhez az állami adóhatóság kitöltési útmutatót is készít, melyet az adatlap kitöltése előtt szíveskedjenek figyelmesen elolvasni. A nyomtatványt a munkáltatók, kifizetők papír alapon, vagy elektronikus úton is benyújthatják az illetékes elsőfokú állami adóhatósághoz.

A munkáltatók, kifizetők bejelentési kötelezettsége kizárólag a 2007. január 1-jén, vagy ezt követően foglalkoztatottá váló munkavállalók tekintetében áll fenn. A kifizetők, munkáltatók változásbejelentési kötelezettsége azonban a 2007. január 1. előtt az illetékes egészségbiztosítási pénztár felé bejelentett biztosítotti jogviszonyokban 2007. január 1-jén vagy ezt követően bekövetkezett változásokra is kiterjed.

A munkáltató, kifizető adataiban bekövetkezett változást ezen a nyomtatványon nem jelentheti be.

Ugrás vissza Ugrás vissza...