Portál Navigáció


Portál al-navigáció


MORZSÁK

TARTALOM:OKM - október 20-i állami kitüntetések

Létrehozva: 2006. október 20.
Módosítás: 2006. október 20.
Forrás: Oktatási és Kulturális Minisztérium

Ugrás a cikkre...

ikonÉrtékelje a cikket!

?

-->

Cikk:

Oktatási és Kulturális Minisztérium
Sajtóiroda
Budapest, 2006. október 20.
Hiller István oktatási és kulturális miniszter a Magyar Köztársaság Elnöke megbízásából az 1956. október 23-i forradalom 50. évfordulója alkalmából a következő kitüntetéseket adta át
2006. október 20-án 10 órakor Stefánia Palotában:
A Magyar Köztársaság Elnöke a Miniszterelnök előterjesztésére, kimagasló szakmai munkája elismeréseként a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést adományozza:
Dr. Bécsy Tamás nyugalmazott egyetemi tanárnak, az irodalomtudomány doktorának,
Garas Kláraakadémikusnak, művészettörténésznek,
Dr. Mang Bélának, az Oktatási és Kulturális Minisztérium volt felsőoktatási helyettes államtitkárának, a Miskolci Egyetem stratégiai és fejlesztési rektor-helyettesének,
Dr. Schiffer Jánosnak, a Főpolgármesteri Hivatal főpolgármester-helyettesének,
Sipos Jánosnak, az Oktatási és Kulturális Minisztérium volt közoktatási helyettes államtitkárának;
A Magyar Köztársaság Elnöke a Miniszterelnök előterjesztésére, kimagasló szakmai munkája elismeréseként a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést adományozza:
Bartis Attila József Attila- és Márai Sándor-díjas írónak,
Daróczi Ágnesnek, a Magyar Művelődési Intézet tudományos főmunkatársának,
Ef Zámbó István képzőművésznek, Érdemes Művésznek,
Dr. Gergely Jenőnek, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanárának, a történelemtudomány doktorának,
Kelemen Barnabás Liszt Ferenc-díjas hegedűművésznek,
Marozsán Erika színművésznek,
Pálfi György filmrendezőnek,
Rózsa György tv-műsorvezető-szerkesztőnek;
A Magyar Köztársaság Elnöke az Oktatási és Kulturális Miniszter előterjesztésére, kimagasló szakmai munkája elismeréseként a Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt kitüntetést adományozza:
Dr. Balázs Mihálynak, a Szegedi Tudományegyetem egyetemi tanárának, az irodalomtudomány doktorának,
Dr. Berács Józsefnek, a Budapesti Corvinus EgyetemMarketing és Média Intézete egyetemi tanárának,
Csizmadia Mártának, a X. kerületi Közgazdasági Szakközépiskola és Gimnázium igazgatójának
Dr. Hársfalvi Rezsőnek, az ELTE Jogi Továbbképző Intézete igazgatójának,
Dr. Kissné Pap Margitnak,az Oktatási és Kulturális Minisztérium nyugalmazott vezető-főtanácsosának,
Kozma Károlynak, a Művészeti Szakszervezetek Szövetsége főtitkárának,
Dr. Márkus Andrásnénak, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Dékáni Hivatala vezetőjének,
Modláné Görgényi Ildikónak, a Nemzeti Szakképzési Intézet szolgáltatási és koordinációs főigazgató-helyettesének,
Szepes Erikafilozófusnak, irodalomtörténésznek, írónak, szerkesztőnek;
A Magyar Köztársaság Elnöke az Oktatási és Kulturális Miniszter előterjesztésére, kimagasló szakmai munkája elismeréseként a Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt kitüntetést adományozza:
Beleznai Györgynének, a gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Informatikai Szakképző Iskola tanárának,
Bozár Lászlónak, a Honvéd Együttes táncos-szólistájának,
Gajdos Sándornénak, a nagydobosi Napközi Otthonos Óvoda vezetőjének,
Genzwein Ferencnek, a Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium nyugalmazott igazgatójának,
Guth Vilmosnak, a kisbéri Bánki Donát Szakképző Iskola igazgatójának,
Házi Tibornénak, a Budapesti Történeti Múzeum munkaügyi ügyintézőjének,
Hugai Tibornénak, a Pest Megyei Könyvtár gazdasági igazgató-helyettesének,
Horváth Attilának, a gyöngyösi József Attila Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium intézményvezetőjének,
Izsó Dánielnek, a berettyóújfalui Bessenyei György Szakközépiskola Arany János Kollégiuma vezetőjének,
Koppány Csabának,a Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat Középfokú Kollégiuma igazgatójának,
Koppányi Józsefnek, a hajdúnánási Kőrösi Csoma Sándor Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium műszaki igazgató-helyettesének,
Kovács András Ernőnek, a IV. kerületi Bőrfeldolgozóipari Szakközépiskola és Szakiskola igazgatójának,
Kovács Erzsébetnek, a Vígszínház bér- és munkaügyi vezetőjének,
Kuhnné Horváth Máriának, a Játékszín Terézköruti Színház Kht. Munkaügyi ügyintézőjének,
Laki Ilonának, a Földrajztanárok Egylete elnökének, nyugalmazott tanárnak, országos pedagógiai szakértőnek,
Lukács Istvánnak, a Tanárképzők Szövetsége titkárának, főiskolai docensnek,
Dr. Nagy Istvánnénak, a tatai Eötvös József Gimnázium igazgató-helyettesének,
Németh Évának, a Miskolci Megyei Jogú Város Önkormányzata Hivatala kulturális referensének,
Oláh Vincének, az abádszalóki Kovács Mihály Általános és Művészeti Iskola igazgatójának,
Dr. Patai Kálmánnénak, a XIV. kerületi Váci Mihály Kollégium igazgatójának,
Ragó Miklósnénak, a nagykőrösi Petőfi Sándor Általános Iskola és Diákotthon igazgató-helyettesének,
Schmidt Ferenc zászlósnak, a Honvéd Együttes énekesének,
Dr. Schneider Gyulának, a Szegedi Tudományegyetem nyugalmazott egyetemi tanárának, tudományos tanácsadónak,
Dr. Stachó Lászlónak, a Szegedi Tudományegyetem egyetemi docensének,
Stefán Mariann montessori óvodapedagógusnak, a Magyarországi Montessori Egyesület elnökének,
Dr. Szekér Istvánnénak, a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság főtitkár-helyettesének,
Unger Pálmának, a Pécsi Nemzeti Színház színművészének,
Weinreich Antalnénak, a XVII. kerületi Százszorszép Napközi Otthonos Óvoda óvodapedagógusának,
Z. Horváth Gyula zeneszerzőnek, szövegírónak,
Zsiborácsné Petró Máriának, a Pannon Egyetem Gazdasági-Műszaki Főigazgatósága osztályvezetőjének;
A Magyar Köztársaság Elnöke az Oktatási és Kulturális Miniszter előterjesztésére, kimagasló szakmai munkája elismeréseként a Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt kitüntetést adományozza:
Arató Sándornénak,a gyulai Németvárosi Óvoda Tagintézménye Béke Sugár- úti Óvoda tagintézmény vezetőjének,
Bába Józsefnénak, az Optikai, Akusztikai, Film- és Számítástechnikai Tudományos Egyesület nyugalmazott ügyvezető igazgatójának,
Bakosné Kondor Magdolnának, a szolnoki II. sz. Óvodai Igazgatóság Bajtárs úti Óvodatagóvoda-vezetőjének,
Balikó Bélánénak, a Filharmónia Kelet-Magyarországi Kht. Miskolci Irodája hangverseny-szervezőjének,
Dr. Balogh Ágnesnek, a Pannon Egyetem rektori titkárának,
Dr. Barabás Katalinnak, a Szegedi Tudományegyetem csoportvezető egyetemi docensének, az orvostudomány kandidátusának,
Bérciné Sáska Évának, a VIII. kerületi Leövey Klára Közgazdasági Szakközépiskola és Szakiskola tanárának,
Bogát Teréziának, a III. kerületi Bárczi Géza Általános Iskola tanárának,
Bóta Zsoltnak, a Vígszínház színpadmester-helyettesének,
Bozsó Gyulánénak, a tiszaújvárosi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola Pedagógiai Szakszolgálat általános igazgató-helyettesének,
Bukovicsné Nagy Juditnak,a VIII. kerületi Koszorú Napközi Otthonos Óvoda vezetőjének,
Csarnai Jánosnénak, a sápi ÁMK Óvodája óvodapedagógusának,
Csombok Józsefnénak, a viszneki Általános Iskola tanítójának,
Csorbáné Dr. Tóth Mariannának,a Szegedi Tudományegyetemhódmezővásárhelyi Általános Ismeretek Intézete főigazgató-helyettesének, intézetvezető főiskolai docensnek,
Dászkál Istvánnénak, a dunakeszi Gyöngyharmat Napközi Otthonos Óvoda óvodavezető-helyettesének,
Éberling Péter Lászlónak, a mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium tanárának,
Farkas Zsoltnak, a Kalyi Jag Roma Nemzetiségi Szakiskola, Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanárának,
Fehér Istvánnak, az egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola tanárának,
Feierabend Lajosnénak, a budapesti Újlak Utcai Általános Iskola tanárának,
Fenyvesi Györgynének, a kiskunhalasi Szűts József Általános Iskola tanárának,
Fogarasy-Fetter Mihály pilisvörösvári nyugalmazott tanítónak,
Füleki Lászlónénak,a szegedi Kőrösy József Közgazdasági és Külkereskedelmi Szakközépiskola tanárának,
Fülöp Katalinnak, a szombathelyi Paragvári Utcai Általános Iskola könyvtáros-tanárának,
Goreczky Gábornénak, a sárospataki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola tanárának,
Dr. Görgényi Miklósné Dr. Tari Irmának, a Szegedi Tudományegyetem egyetemi docensének,
Gyenizséné Nagy Zsófiának, a kiskunhalasi II. Rákóczi Ferenc Mezőgazdasági, Közgazdasági, Informatikai Szakközépiskola és Kollégium tanárának,
Gyergyádesz Lászlónénak, a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Katona József Könyvtára nyugalmazott osztályvezetőjének,
Hercegfalvi Krisztinának, a ferencvárosi Szent-Györgyi Albert Általános Iskola és Gimnázium tanárának,
Hóborné Radics Ildikónak,az egri Wigner Jenő Műszaki, Informatikai Középiskola tanárának,
Horváth Lajosnénak, a pálfai Pálfa-Sárszentlőrinc Általános Iskola és Óvoda óvodavezetőjének,
Ihárosiné Berecz Irénnek, a pécsi Belvárosi Általános Iskola tanárának,
Incze Jánosnénak, a ferencvárosi.Csudafa Óvoda óvodapedagógusának,
Isztl Jenőnének, a XX. Kerületi Esély Kövessi Erzsébet Szakképző Iskola gazdasági igazgató-helyettesének,
Iványi Katalin festőművésznek,
Japport Ferencnének, a gyulai Törökzugi Óvoda óvodapedagógusának,
Jáger Zsuzsannának, a budapesti TÁ-TI-KA Napközi Otthonos Óvoda óvodapedagógusának,
Jékely Endrénének,a leányfalui Móricz Zsigmond Általános Iskola és Napközi Otthonos Óvoda tanárának,
Kalecz Józsefnénak,a Ferencvárosi Komplex Óvoda, Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény igazgató-helyettesének,
Karacs Gyulának, a Hagyományok Háza – Állami Népi Együttes zenésze, zenei koordinátorának,
Karikás Józsefnénak, a Magyar Cirkusz és Varieté Kht. Főpénztárosának,
Dr. Keczer Tamás makói nyugalmazott tanárnak,
Kerekes Katalin nótaénekesnek,
Keskeny Ferenc előadóművésznek, hegedűművésznek,
Dr. Kissné Gadus Ágnesnek, a debrecen-józsai Gönczy Pál Általános Iskola tanárának,
Kletz Lászlóképzőművésznek, nyugalmazott létesítménytervező mérnöknek,
Korenné Turán Gyöngyinek, az acsai Petőfi Sándor ÁMK Általános Iskola igazgató-helyettesének,
Koryürek Verának, a Budapesti Bábszínház bábkészítő iparművészének,
Kovács Ilonának, a XIV. kerületi Szent István Gimnázium tanárának, munkaközösség-vezetőnek,
Kovács Istvánnénak, a szolnoki Széchenyi István Gimnázium és Általános Iskola tanítójának,
Krebs Gyulánénak, a soltvadkerti Kossuth Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanárának,
Lajkó Istvánnénak, a Szent István Egyetem kari titkárának,
Lakosné Juszt Zsuzsannának, a pálfai Pálfa-Sárszentlőrinc Általános Iskola és Óvoda tanárának,
Lábóné Kulcsár Alicének, a XII. kerületi Kós Károly Ének-zene Emeltszintű Általános Iskola tanárának,
M. Román Bélának,a szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola igazgatójának,
Nagyné Tóth Margitnak, a szigethalmi Általános Iskola tanítójának,
Nékám Róbert Istvánnénak, a józsefvárosi Vajda Péter Ének-zene Testnevelés Tagozatos Általános Iskola tanárának,
Novák Tibornénak, a lébényi Nagyközségi Önkormányzati Óvoda vezetőjének,
Palócz Ferencnének,a XVII. Kerületi Zrínyi Miklós Általános Iskola tanítójának,
Pataki Zsuzsannának, a debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanítójának,
Péli Ildikónak, a szolnoki Szent-Györgyi Albert Általános Iskola tanárának,
Péter Juditnak, a XI. kerületi Kelenvölgyi Általános Iskola tanítójának, munkaközösség-vezetőnek,
Pintérné Kiss Margitnak,a kiskunhalasi Általános Művelődési Központ tanárának,
Pintérné Szabó Erzsébetnek, a II. kerületi Ady Endre Fővárosi Gyakorló Kollégium főkönyvi könyvelőjének,
Podmaniczky Tamásnénak,a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Sipos Orbán Szakképző Iskola és Kollégium fejlesztő pedagógusának,
Dr. Rapos Nórának,az Országos Neveléstudományi Konferencia titkárának, egyetemi adjunktusnak,
Rácz Lászlónénak, az Oktatási Minisztérium ügykezelőjének,
Rostás Csabának, a bicskei Móra Ferenc Általános Iskola tanárának,
Rózsa Gábornyomdásznak,
Rudniszki István magyarnóta szövegírónak,
Salamon Jánosnénak, a bajai Eötvös József Főiskola Általános Iskolája gazdasági ügyvezetőjének,
Schimpl Miksánénak, a Békés Városi Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola tanárának,
Sebestyén Katalinnak, a csornai Martincsevics Károly Városi Könyvtár igazgatójának,
Stempek Lászlónénak, a Szerencsi Szakképző Iskola tanárának,
Szabóné Dr. Daczi Margitnak, a Pécsi Tudományegyetem főiskolai adjunktusának,
Szabics Istvánnak, a TIT Bács-Kiskun Megyei Egyesülete igazgatójának,
Szarkáné Fidel Klárának, a ferencvárosi Kosztolányi Dezső Általános Iskola tanárának,
Szaszik Editnek, a II. kerületi Than Károly Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola tanárának,
Széles Imrénének, a Szandaszőlősi Általános Iskola, Művelődési Ház és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanárának,
Szűcsné Tóth Katalinnak, a Szegedi Tudományegyetem vegyésztechnikusának,
Tatár Eszternek, a Madách Színház játékmesterének,
Takács Jánosnak, a Békés Megyei Németh László Középiskolai Kollégium nevelőtanárának,
Takács Lászlónénak, a bekecsi II. Rákóczi Ferenc Informatika-Matematika Tagozatos Általános Iskola tanárának,
Tarjány Zsuzsannának, a XIII. kerületi PRIZMA Általános Iskola és Óvoda, Logopédiai szakszolgálati tanárának,
Tavaszi Józsefnénak, a VIII. kerületi Kincskereső Napközi Otthonos Óvoda vezetőjének,
Tóth Ferencnek, a tokaji Tokaji Ferenc Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium tanárának, munkaközösség-vezetőnek,
Tóth Lászlónénak, a szolnoki Szent-Györgyi Albert Általános Iskola igazgató-helyettesének,
Tóth Tamásnak, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Pedagógiai Szakmai és Szakszolgálati Intézet pedagógiai szakértőjének,
Tuza Pálnénak, a Várpalotai Polgármesteri Hivatal közoktatási szakreferensének,
Vadász Zoltánnénak, a székesfehérvári Vörösmarty Mihály Szakképző Iskola, gazdasági vezetőjének,
Vágner Annaszövegszerkesztőnek,
Vinkó Józsefnek, a kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola tanítójának, tagozat-vezetőjének,
Vörös Zoltánnak, a szentlőrinci Ifjúság Úti Általános és Alapfokú Művészeti Iskola tanárának,
Zelenai Vilmosnénak, a verőcei Napközi Otthonos Óvoda nyugalmazott óvodapedagógusának,
Zöld Albertnénak, a Filharmónia Kelet-Magyarországi Kht. hangverseny-szervezőjének,
Zsebényi Istvánnénak, a XIV. kerületi Váci Mihály Kollégium iskolatitkárának,
Zsoldos Jánosnénak,a nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium könyvtárosának.
Ugrás vissza Ugrás vissza...