Tisztelt Felhasználó!
A hálózati szolgáltatónál végzett, előre tervezett karbantartás miatt az Oktatási Hivatal publikus szolgáltatásai nem lesznek elérhetők.
Előre tervezett karbantartás – Oktatási Hivatal (2022. 05. 26.)
Kezdete: 2022. 05. 26. 20:00. Vége: 2022. 05. 26. 23:00
MORZSÁK
TARTALOM:Kambodzsa rendezi Magyarországgal hosszú ideje fennálló adósságát
Létrehozva: 2009. május 29.
Módosítás: 2009. május 29.
Forrás: Pénzügyminisztérium
Kapcsolódó anyagok
-
Cikk:
- Magyar külügyminisztériumi szakállamtitkár kambodzsai látogatása - egyezmények aláírása
- Magyarország elítéli az észak-koreai nukleáris kísérletet
- Az ASEM hanoi és az ASEAN-EU külügyminiszterek Phnom-Penh-i találkozója
- Szingapúri-magyar finanszírozás négy élettudományi kutatási projektnek
- Kínai-Magyar kétoldalú megbeszélések környezetvédelemről
Cikk:
Pénzügyminisztérium Sajtó
Budapest, 2009. május 29.
Erről megszületett a megállapodás, melyet csütörtökön Várkonyi László külügyi szakállamtitkár írt alá Phnom Penh-ben.
A megállapodás alapján Kambodzsa Magyarországgal szemben fennálló nettó adóssága a magyar tartozás beszámítása után 433.318 USD (mintegy 80 millió forint). Ebből Magyarország – a megegyezés alapján – 40 millió forintnak megfelelő összeget (azaz 216.659 USD) leír, míg a tartozás másik felét Kambodzsa két hónapon belül visszafizeti.
Az adósságrendezés keretében a magyar fél vállalta, hogy legalább a visszafizetett résznek megfelelő mintegy 40 millió forint összeget kambodzsai fejlesztési projekt finanszírozására fordítja. Ez a projekt egy, a ’80-as években magyar segítséggel létrehozott árvaház kibővítése lesz emberkereskedelem áldozatává esett és egyéb hátrányos helyzetű csoportok fogadóközpontjaként.
Magyarország azáltal, hogy ilyen módon rendezi kambodzsai követelését, a követelés egy részét magyar fejlesztési projektre fordítja, nemzetközi, európai uniós kötelezettségének is eleget tesz.
Az EU fejlesztési tevékenységének fókuszában a legkevésbé fejlett országok (Least Developed Countries – LDC-k) megsegítése, illetve az ENSZ által 2000-ben elfogadott Millenniumi Fejlesztési Célok teljesítése áll.
Említésre méltó továbbá az a tény, hogy a hivatalos fejlesztési támogatásra jogosult országok esetében elengedett adósságot – az OECD DAC (Development Assistance Committee) által megszabott szigorú feltételek szerint – szerepeltethetjük a hivatalos fejlesztési támogatásra (Official Development Assistance – ODA) fordított források között. Ez különösen azért fontos, mert a NEFE (Nemzetközi Fejlesztési Együttműködés) finanszírozás területén jelentős elmaradásban van Magyarország az EU régi tagállamaival szemben.