MORZSÁK
TARTALOM:A Vidékfejlesztési Minisztérium álláspontja Ángyán József leveléről
Létrehozva: 2012. február 29.
Módosítás: 2012. február 29.
Forrás: Vidékfejlesztési Minisztérium
Kapcsolódó anyagok
-
Portré:
-
Cikk:
- Budai Gyula lesz a VM parlamenti államtitkára
- Távozik Ángyán József, a VM parlamenti államtitkára
- Újabb 18 egyházat ismert el a parlament
- Bemutatták a Darányi Ignác Tervet
- A miniszter döntött a 2011.évi tanyafejlesztési program pályázatairól
- Négyszázhatvan pályázat érkezett a tanyafejlesztési programra
- Közel egymilliárd forint jut idén tanyafejlesztésre
- Nagy sikere van a 10 évre szóló vidékstratégiának
-
Intézmény:
Címkék
Cikk:
Ángyán József, a Vidékfejlesztési Minisztérium volt parlamenti államtitkára 2012. február 27-én egy zöld szervezeteknek írt levélben ismertette lemondásának okát, amelyet a tárca vezetőjének mindeddig nem indokolt.
A tárca leszögezi, hogy Ángyán József távozásával a kormány birtokpolitikája, valamint a hosszú távra szóló vidékstratégia és a végrehajtására épülő Darányi Ignác terv nem változik.
A kormányprogramban is világossá tettük, hogy nem a gigantikus méretű, alapanyagot termelő mezőgazdasági vállalkozások érdekeit képviseljük, hanem – az európai modellt követve – a működőképes családi és egyéni gazdaságokat; a mezőgazdaságra épülő mikro-, kis- és középvállalkozásokat. Kiemelten támogatjuk a kistermelőket; előmozdítjuk a helyi piacok létrehozását; összekötjük a helyi termelést és a helyi értékesítést, helyreállítjuk az állattenyésztés és a növénytermesztés felborult arányát, megvédjük természeti erőforrásainkat, köztük a magyar termőföldet, vízkészleteinket; visszaállítjuk a vidék és a város szoros kapcsolatát; versenyképessé tesszük a magyar mezőgazdaságot a hazai, az uniós és világpiacokon.
A 2020-ig szóló Nemzeti Vidékstratégia célja, hogy a vidéki térségek nagy részén érvényesülő kedvezőtlen folyamatokat megfordítva, a fenntarthatóságot és a vidéki élet értékeit állítsuk középpontba.
A Kormány célja tehát továbbra is a biztonságos, egészséges élelmiszerellátás, a GMO-mentesség megőrzése, a helyi gazdaság, helyi piacok fejlesztése, fenntartható agrárszerkezet kialakítása, továbbá a természeti erőforrásaink megvédése és fenntartható használata.